Ewidencjonujesz sprzedaż na wirtualnej kasie fiskalnej? Sprawdź, jak rozliczyć ulgę na kasę wirtualną.
Na co dzień mamy do czynienia na każdym kroku z różnego rodzaju aplikacjami, które mają umilać nam życie. Kto by pomyślał, że również kasa fiskalna będzie mogła mieć taką postać. W dzisiejszej publikacji napiszemy, w jaki sposób uzyskać ulgę na wirtualna kasę fiskalną przez nievatowca.
Na pierwszy rzut oka stwierdzenie kasa wirtualna wydaje się abstrakcyjne. Przez wiele lat byliśmy przyzwyczajeni do widoku kasy fiskalnej w postaci urządzenia. Jednak jak się okazuje nie zawsze tak musi być. Kasa rejestrująca może mieć również postać oprogramowania, które jest zainstalowane na tablecie, smartfonie czy komputerze. Nie wszyscy mogą jednak wykorzystywać tego typu kasy w prowadzonej działalności gospodarczej.
W przypadku kas wirtualnych ustawodawca przewidział również możliwość odliczenia ulgi na zakup kasy, jednak nie należy zapominać, że mówimy tutaj o oprogramowaniu a nie urządzeniu. Odliczenie ulgi na kasę wirtualną jest możliwe pod warunkiem:
Sposób odliczania ulgi na zakup kasy wirtualnej będzie wyglądał tak samo, jak w przypadku zakupu kasy online. Żeby uzyskać zwrot w wysokości 90% kwoty netto z faktury zakupu, nie więcej niż 700 zł należy złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego z podaniem numeru rachunku bankowego do zwrotu i załączyć:
Nieco odmiennie będzie wyglądało odliczenie ulgi przez przedsiębiorców, którzy świadczą usługi przewozu osób samochodem osobowym, w tym taksówką. W takim przypadku kasa wirtualna może być:
Należy pamiętać, że w przypadku ulgi na kasę wirtualną będzie to kwota wydatkowana na zakup oprogramowania a nie urządzenia, na którym to oprogramowanie jest instalowane.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Z Biurem Rachunkowym i aplikacją IFIRMA masz wszystko pod kontrolą i w jednym narzędziu!