Masz do rozwiązania biznesowy problem. Brakuje Ci eksperta, który mógłby szybko wypowiedzieć się w kwestii, o której dyskutuje Twój zespół. Potrzebujesz, aby ktoś świeżym okiem spojrzał na możliwości wykorzystania danych, jakie zebrałeś o użytkownikach Twojego produktu. A może potrzebujesz biznesowego mentora?
Mam krótką radę: zapytaj AI. Jedną z najbardziej spektakularnych ról, jakie może odegrać sztuczna inteligencja jest wcielenie się w rolę eksperta. AI jako ekspert w Twoim zespole może odpowiedzieć na nurtujące pytania, podsunąć nowe rozwiązania i zaprezentować odświeżające podejście do problemów. W jaki sposób można więc usprawnić pracę, korzystając z AI jako eksperta?
Sztuczna inteligencja może przyczynić się do znaczącej poprawy efektywności pracy zespołu na wielu różnych płaszczyznach. AI jako ekspert może pomóc w:
Chociaż nie warto powierzać sztucznej inteligencji samodzielnego wykonywania odpowiedzialnych zadań, może ona bardzo poprawić efektywność firmy. Przyjrzyjmy się jednak konkretnym zadaniom, które może wykonywać AI jako ekspert.
Jeśli tworzysz nowy produkt lub usługę, albo szukasz sposobów na optymalizację istniejących rozwiązań, możesz stworzyć wiarygodną sytuację testową, korzystając z pomocy sztucznej inteligencji. Wystarczy, że używając z ChataGPT lub Google Bard poprzedzisz opisy ai produktu rolą i opiszesz, w jakim teście bierze udział, aby otrzymać całkiem przekonujące uwagi dotyczące oferty firmy.
Każdy właściciel e-commerce wie, jak pracochłonne może być opisywanie produktów. Szczególnie jeśli oferta sklepu często się zmienia, lub sprzedaż prowadzona jest w kilku krajach. Warto skorzystać z AI jako eksperta tworzącego opisy ai produktów, będzie bowiem nie tylko potrafił szybko tworzyć opisy, ale jeśli go o to poprosimy, zastosuje sposoby opisu podnoszące sprzedaż, takie jak:
Warto skorzystać z narzędzi takich jak:
AI jako ekspert w dziedzinie programowania? Tutaj właściciele sklepów powinni być bardzo ostrożni, chyba że sami znają się na programowaniu. Generowanie kodu za pomocą AI jest nie tylko kuszące, ale bardzo ryzykowne. W rękach doświadczonego programisty narzędzia te mogą przyspieszyć tworzenie oprogramowania, umożliwiając szybsze dostarczanie produktów i usług. Jednak wykorzystywane przez niewprawnego użytkownika, mogą znacząco wydłużyć ten proces, generując bardzo trudne do wychwycenia błędy.
Źródło: Internet
Oto trzy najlepsze narzędzia AI do generowania kodu:
Zrozumienie i prognozowanie popytu na produkty i usługi jest kluczowe dla planowania produkcji i zarządzania zapasami. AI jako ekspert może dostarczać dokładne prognozy, analizując duże ilości danych z różnych źródeł.
Warto skorzystać z jednego z popularnych narzędzi:
W logistyce, AI przyczynia się do optymalizacji procesów, od planowania tras dostaw po zarządzanie flotą pojazdów. Te technologie pozwalają na bardziej efektywne i ekonomiczne zarządzanie łańcuchem dostaw.
Świetnym przykładem narzędzia może być Locus (https://locus.sh/), platforma wykorzystująca uczenie maszynowe do optymalizacji tras dostaw, zarządzania flotą i planowania zapasów.
Źródło: Locus (https://locus.sh/)
Często zdarza się, że podczas rozwijania produktu firma potrzebuje jednorazowej konsultacji z ekspertem, który akurat nie jest dostępny. W takim wypadku również warto spróbować obsadzić w tej roli sztuczną inteligencję.
Choć AI jako ekspert nie jest w stu procentach godna zaufania i trzeba każdorazowo sprawdzić udzielane przez nią rady, może jednak dostarczyć cennych porad oraz pomóc w zmianie perspektywy, która przełoży się bezpośrednio na ciekawszy przebieg dyskusji i podpowie nowe obszary do eksploracji.
Integracja AI jako eksperta w zespole ludzkim wymaga zrozumienia i wykorzystania unikalnych zalet obu stron. Ludzie wnoszą kreatywność, empatię i zdolność do złożonego myślenia krytycznego, podczas gdy AI przynosi szybkość, precyzję i zdolność do przetwarzania ogromnych ilości danych. Oto kilka kroków do zbudowania skutecznego zespołu hybrydowego:
Kluczowe jest szkolenie zespołu w zakresie obsługi AI, aby maksymalizować jego potencjał. Wspieraj współpracę, promując wymianę między ludzką intuicją a precyzją AI. Zapewnij elastyczność i gotowość do adaptacji nowych technologii, jednocześnie zachowując etykę i transparentność w wykorzystaniu AI. Ta synergia może prowadzić do innowacyjnych rozwiązań i zwiększonej wydajności zespołu.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Zrób to za darmo z programem IFIRMA!