Zobacz, jak przyspieszyć stronę Wordpress, by uzyskiwała lepsze wyniki SEO i była bardziej przyjazna dla Twoich odwiedzających.
WordPress to bez wątpienia najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) na świecie – miliony osób doceniło jego prostą obsługę i niezliczoną liczbę dostępnych wtyczek, wykorzystując go do utworzenia swojej strony internetowej czy bloga. Niestety, nie każdy projekt wykorzystujący WordPress osiąga zadowalającą szybkość działania. Co odpowiada za taki stan rzeczy? Jak przyspieszyć stronę WordPress?
Najważniejsze jest ustalenie, dlaczego tak właściwie oparta na WordPress strona wolno się wczytuje. Już na samym początku warto przeprowadzić dokładną analizę czasu jej ładowania i czynników mających na niego wpływ – w tym celu można wykorzystać darmowe narzędzia, jak np. PageSpeed Insights (od Google), GTmetrix, czy Pingdom Test Tool. Po otrzymaniu raportu można przystąpić do precyzyjnego rozwiązywania problemów z wydajnością.
Wtyczki istotnie potrafią rozbudować funkcjonalność działającej w oparciu o WordPress witryny. Jednak trzeba je wybierać bardzo starannie, ponieważ ich nadmiar prowadzi do wyraźnych spadków wydajności.
Jakie zatem wtyczki wybrać?
Pamięć cache, rozsądna ilość pluginów, zoptymalizowane multimedia, zainstalowane aktualizacje i dobry serwer – to najważniejsze elementy, którymi można wpłynąć na szybkość wczytywania witryny opartej na CMS WordPress. Wbrew pozorom optymalizacja nie musi być trudna, a może przynieść naprawdę zadowalające rezultaty.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.