Stworzenie swojej wizytówki jest obarczone zawarciem „pierwszego wrażenia”. Jeżeli zostanie ona przekazana jako forma polecenia naszych towarów lub usług, będzie to pierwsza rzecz, z jaką potencjalny nowy klient będzie miał styczność.
Dlatego to, w jaki sposób zostanie ona zaprojektowana, jest niezwykle ważnym elementem komunikacji naszej marki. Zastanawiasz się, jak stworzyć wizytówkę? Z odpowiedzią przychodzimy w dzisiejszym artykule.
Tworzenie swojej wizytówki może wydać się dość skomplikowane. W końcu dobranie odpowiedniego koloru, fontu czy grafiki, nie jest najprostszą rzeczą. Dobrze jest mieć wyczucie w doborze pasujących do siebie elementów i minimalna znajomość zasad kompozycji. Tak jest w przypadku tworzenia swojej wizytówki samodzielnie, np. w programie photoshop. Istnieje natomiast kilka innych sposób, które mogą zostać wykorzystane do jej skonstruowania, jeżeli nie czujemy się na tyle, by podjąć się tak odpowiedzialnego zadania.
Wizytówkę możemy od podstaw stworzyć w darmowych generatorach wizytówek za pośrednictwem stron www. Po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę z pewnością ukażą się liczne strony internetowe, które oferują (odpłatnie bądź nie) możliwość stworzenia swojej wizytówki z ich pomocą. Jest to o tyle pomocny sposób, że zazwyczaj takie kreatory posiadają już gotowe szablony wizytówek, ciekawe elementy graficzne i bogatą kolorystykę, która może zostać wykorzystana w tworzeniu naszej wizytówki.
Wizytówka jest „przedłużeniem” pierwszego wrażenia. Warto więc podejść do jej tematu starannie, dzięki czemu znacząco przyczynimy się do zwrócenia na siebie uwagi. W tym przypadku, jeżeli nie chcemy tworzyć wizytówki od podstaw, możemy skorzystać np. z gotowych wizytówek, które znajdziemy na stronach internetowych. Przykład gotowej wizytówki znajdziecie tutaj.
Istnieje również wiele firm, które projektują wizytówki na zamówienie. Możemy wysłać do nich brief z naszym pomysłem i wymogami, jakie powinny znaleźć się na naszym projekcie. Zazwyczaj istnieje również możliwość realizacji naszego zamówienia. Możemy więc za odpowiednią opłatą zlecić stworzenie wizytówki i czekać jedynie na jej efekt końcowy.
Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc warto stworzyć wizytówkę, która będzie odzwierciedleniem Twojego pozytywnego wizerunku w oczach odbiorcy. Jest ona idealnym narzędziem, które jest niezbędne w kontaktach biznesowych. To właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie poszerzać swoje kontakty I znajomości.
W nawiązaniu współpracy przyda się kilka kluczowych informacji, które powinny zostać zawarte w Twojej wizytówce, są to m.in.:
Wizytówkę możemy poszerzyć o więcej informacji (np. dodać do niej nasze zdjęcie, umieścić dodatkowe elementy graficzne kojarzone z naszą firmą czy umieścić na niej cytat lub firmowy slogan) lub umieścić mniej informacji, wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, w jakiej branży działamy. Niekiedy wystarczy, by na wizytówce znalazło się jedynie logo i kontakt bezpośredni, by móc nawiązać owocną współpracę.
Wizytówka jest zdecydowanie najlepszą formą reklamy i zapewnienia stałego kontaktu z klientem. Jej ogromną zaletą jest fakt, że możemy mieć ją zamieścić w portfelu i dzięki temu będzie nam towarzyszyła podczas każdego wyjścia. Wizytówka wspaniale spełnia się w roli informatora, ale również będzie świetnym pośrednikiem w poleceniu oferowanych usług znajomemu.
Standardowy portfel powinien pomieścić format wizytówki o wymiarach nie większych niż 9 × 5,5 cm. W zależności od kraju lub regionu rozmiar ten będzie ulegał zmianie. Wymiar wizytówki zazwyczaj kojarzony jest z prostokątem. Jednak w zależności od branży, w jakiej działamy, warto zastanowić się nad koncepcją stworzenia nowego wizerunku wizytówki. Odwrócenie jej w pion może znacząco wyróżnić naszą wizytówkę na tle innych, „standardowych”. Możemy również zdecydować się np. na zaokrąglenie rogów, wycięcia w całym materiale lub różnego rodzaju zdobienia, które dodadzą jej oryginalności i niepowtarzalności.
Obecnie na rynku istnie wiele narzędzi i możliwości do projektowania wizytówek. Ceny będą się wahać w zależności od wybranego narzędzia. W przypadku stworzenia własnej wizytówki w programie np. photoshop czy illustrator jedyny koszt przez nas poniesiony zostanie w drukarni. Wystarczy, ze odpowiednio dopasujemy spady do druku i możemy wyczekiwać ich realizacji. Ich cena będzie zależała jednak od ilości, rodzaju papier, formy druku (matowa, foliowana itp.).
Najtańszą inwestycją w „stworzenie wizytówki” będzie zdecydowanie użycie gotowego szablonu, dostępnego na stronach internetowych i wydrukowanie jej samodzielnie w kilkunastu egzemplarzach do wykorzystania w nawiązywaniu współprac. W dalszym czasie możemy jedynie martwić się o dodrukowanie kończących się zapasów wizytówek. Ta forma zdecydowanie będzie sprzyjała początkującym firmom z ograniczonym budżetem, start-upom i freelancerom. Zdecydowanie najdroższym możliwym wyborem, będzie skorzystanie z usług firmy zajmującej się projektowaniem i realizacją wizytówek na zamówienie klienta. W tym przypadku ponosimy koszta nie tylko samego stworzenia projektu, natomiast musimy również wziąć pod uwagę koszt ich wydruku i dystrybucji. Ceny te mogę wahać się w zależności od renomy i doświadczenia specjalistów poszczególnych firm. W tym przypadku musimy liczyć się z kosztem nie niższym niż 199$ za stworzenie i wydrukowanie 100 wizytówek. Taka cena jest dość powszechna na rynku, możemy jednak doszukiwać się niższych cen, np. u mniej znanych firm, tych początkujących czy przy wykorzystaniu znajomości.Stworzenie wizytówki jest niezwykle ważnym elementem naszego wizerunku. Warto więc zastanowić się, jak powinien wyglądać projekt, który nie tylko będzie formą kontaktu dla naszych klientów, ale będzie miał również charakterystyczny do zapamiętania design.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.