ryczałt dla programisty Jaki ryczałt dla programisty? 8,5% czy 12%? Stawka ryczałtu dla informatyków?
Programiści często wybierają ryczałt jako formę opodatkowania – co prawda nie można tu rozliczać kosztów, ale występuje stosunkowo niska stawka podatku. To, że programista może skorzystać z 12% stawki ryczałtu, nie wzbudza większych wątpliwości, jednak pojawia się pytanie, do jakich usług w IT można zastosować 8,5% stawkę ryczałtu.
|
dni urlopowe 2025 Dni wolne 2025 – jak najlepiej zaplanować urlop?
Zastanawiasz się jak najlepiej zaplanować urlop w 2025 roku? W dzisiejszym artykule podpowiemy ci kiedy wziąć urlop, żeby cieszyć się długim weekendem.
|
jak napisać pozew sądowy Jak napisać pozew sądowy? Czy można cofnąć pozew sądowy?
Dochodzenie roszczeń majątkowych, ochrona osobistych interesów, rozwód, zniesienie współwłasności czy wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o. to tylko część kwestii spornych, jakie mogą być przedmiotem sprawy sądowej. Powstanie jakiegokolwiek problemu, którego polubowne rozwiązanie okaże się niemożliwe, może zostać przekazane do sądu przez złożenie powództwa. Dlatego jeśli chcesz wszcząć postępowanie sądowe, to pamiętaj, że musisz złożyć stosowny pozew.
|
rezydencja podatkowa Kim jest rezydent podatkowy?
Pojęcie obowiązku podatkowego jest jednym z podstawowych pojęć prawa podatkowego. Oznacza zobowiązanie do zapłaty podatku przez osobę fizyczną. Co zatem z obowiązkiem podatkowym od polskiego rezydenta podatkowego? Czy polskim rezydentem podatkowym jest każdy obywatel polski?
|
zakładanie firmy w polsce Gdzie łatwiej założyć firmę – w Polsce czy w innych krajach Europy? PARP i GEM wydały raport na ten temat
Czy założenie firmy w Polsce jest trudniejsze niż na przykład w Wielkiej Brytanii czy na Kajmanach? W oparciu o najnowsze raporty analizujemy, jak Polska wypada na tle innych krajów pod względem złożoności procedur i warunków biznesowych. Odkrywamy również, co przyciąga inwestorów do naszego kraju i w jakich obszarach Polska ma jeszcze pole do poprawy.
|
Wynajem mieszkań przez Airbnb i Booking.com a dyrektywa DAC-7 Jak rozliczyć sprzedaż i zakup – Airbnb lub Booking.com?
Wynajmujesz lokale przez Airbnb lub bookin.com? Sprawdź, jak wykazać osiągnięty przychód, ale nie tylko.
|
jak rozliczyć sprzedaż ebooków Jak rozliczyć sprzedaż e-booków w działalności oraz NDG
Sprzedaż e-booków można zaliczyć do przychodów z działalności nierejestrowanej, z działalności gospodarczej, z praw majątkowych lub z działalności wykonywanej osobiście. W zależności od sposobu rozliczenia różne będą kwestie podatkowe.
|
Portfolio a prawo autorskie – jak i kiedy można wykorzystać swoje dzieło?
Często tworząc portfolio, gromadzimy wszelkie prace, dzieła, dokumenty, które przedstawiają nasz dotychczasowy twórczy dobytek. Czy każde dzieło możemy swobodnie umieścić w naszym portfolio i przedstawić je osobom, z którymi chcemy współpracować? Czy dzieło wykonane na zlecenie klienta również można wykorzystać w swojej teczce? A może trzeba uzyskać stosowne zgody?
|
Jak rozliczyć umowę o pracę ze wspólnikiem spółki cywilnej? Jak rozliczyć umowę o pracę ze wspólnikiem spółki cywilnej?
Zastanawiasz się jak rozliczyć umowę o pracę ze wspólnikiem spółki cywilnej? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te i inne pytania dotyczące zagadnień związanych ze spółką cywilną.
|
IFIRMA jako partner Trusted Economy Forum CommonSign 2024
Trusted Economy Forum oraz CommonSign łączą siły, by już 26 i 27 listopada 2024 stworzyć niepowtarzalne wydarzenie dotyczące rynku cyfrowego w Polsce i w Europie.
|

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce