KSeF i fakturowanie

Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur został przesunięty dopiero na 2026 rok, jednak już teraz warto poznać najważniejsze informacje dotyczące KSeF-u. Na czym polega fakturowanie i jaki wpływ na ten proces będzie miał KSeF? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziesz w...
Czytaj więcej
ksef miniaturka kategorii
KSeF 2026 KSeF 2026 – od kiedy będzie obowiązkowy? Najważniejsze terminy
Masz wątpliwości od kiedy zacznie obowiązywać KSeF? W dzisiejszym artykule uzyskasz wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.
|
Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur – kolejna zmiana terminu
Obowiązek korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur znów przesunięty – przekazał podczas piątkowej konferencji prasowej minister finansów Andrzej Domański.
|
firmbee no image Czy będzie zmiana terminu wejścia w życie KSeF?
Rozłożenie w czasie wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur postuluje Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w piśmie do Ministra Finansów. Postulat ten płynie z doświadczeń przedsiębiorców dobrowolnie korzystających z KSe-F.
|
aplikacja podatnika KSeF Aplikacja KSeF – wersja oficjalna udostępniona przez MF
Ministerstwo Finansów uruchomiło wersję produkcyjną Krajowego Systemu e-Faktur. Aplikacja KSeF umożliwia m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd e-faktur.
|
Uprawnienia komorników i organów egzekucyjnych w KSeF Uprawnienia komorników i organów egzekucyjnych w Krajowym Systemie e-Faktur
Z Krajowego Systemu e-Faktur mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale także i komornicy oraz organy egzekucyjne.
|
samofakturowanie w KSeF Samofakturowanie w Krajowym Systemie E-Faktur
Czy samofakturowanie w KSEF wymaga szczególnych uprawnień?
|
Standardowy model uprawnień w KSeF Standardowy model uprawnień w Krajowym Systemie e-Faktur
Aby móc korzystać z Krajowego Systemu e-Faktur niezbędne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Z mocy ustawy domyślne uprawnienia przysługują one przedsiębiorcom – właścicielom firm (tzw. pierwotne uprawnienia). Dodatkowo mogą oni nadać uprawnienia z różnego rodzaju zakresem innym osobom lub podmiotom. W niniejszym artykule przedstawimy standardowy model uprawnień.
|
ZAW-FA a KSeF Jak Wypełnić ZAW-FA – zawiadomienie o nadaniu lub odebraniu uprawnień do korzystania z KSeF
Zawiadomienie o nadaniu lub odebraniu uprawnień do korzystania z KSeF. ZAW-FA jak je wypełnić krok po kroku?
|
KSeF a JPK Faktury KSeF znoszą przesyłanie JPK_FA
Przedsiębiorcy, którzy będa wystawiać faktury w Krajowym Systemie e-Faktur nie będą musieli przekazywać do urzędów plików JPK-FA na żądanie urzędów.
|
uprawnienia KSeF Uprawnienia w KSeF, czyli kto i do czego ma prawo?
Uprawnienie do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur mają nie tylko przedsiębiorcy wystawiający faktury, ale i inne podmioty; wskazane ustawowo, np. komornicy sądowi, czy też przez przedsiębiorcę, np. biuro rachunkowe. Kto i jakie ma uprawnienia KSeF?
|

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce
Napisz do nas lub zadzwoń +48 735 209 003