Co bardziej się opłaca po zmianach w 2019 roku – zakup samochodu na kredyt, czy wzięcie go w leasing operacyjny lub finansowy? Jakie wady i zalety ma każde z tych rozwiązań? Kliknij, dowiedz się więcej i wybierz opcję stworzoną dla Ciebie!
Przedsiębiorcy często zastanawiają się, co będzie bardziej opłacalne – zakup samochodu na kredyt, czy też wzięcie go w leasing. Prawda jest taka, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od ofert dostępnych w danym momencie na rynku, od potrzeb i możliwości właściciela firmy, czy też wartości i rodzaju samochodu. Poniżej postaramy się przedstawić wady i zalety samochodu wziętego w leasing oraz zakupionego na kredyt.
Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu celowego, w którym bank pożycza przedsiębiorcy pieniądze na określony w umowie procent, doliczając przy tym także inne opłaty, jak np. ubezpieczenie. Jest on najczęściej udzielany od razu na 100% wartości pojazdu.
Leasing można porównać do długoterminowego najmu. W zależności od tego, czy jest to leasing operacyjny, czy też finansowy, samochód pozostaje własnością leasingodawcy lub też staje się własnością leasingobiorcy, w zamian za wpłacane raty leasingowe.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Zrób to za darmo z programem IFIRMA!