|
|
2 minut czytania

Crowdfunding dla małych firm

Crowdfunding staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Nic dziwnego, bo to doskonała szansa dla przedsiębiorców na zebranie funduszy potrzebnych im na realizację projektów, bez jakiegokolwiek wkładu własnego.

ifirma.pl - księgowość
Crowdfunding staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Nic dziwnego, bo to doskonała szansa dla przedsiębiorców na zebranie funduszy potrzebnych im na realizację projektów, bez jakiegokolwiek wkładu własnego.   Jeszcze do niedawna przedsiębiorcy chcący pozyskać środki na rozwój lub założenie firmy musieli zwracać się z prośbą o dofinansowanie do różnych osób i instytucji, co często było żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Dziś jednak jest to prostsze. Crowdfunding jest mechanizmem gromadzenia kapitału, zgodnie z którym to społeczność finansuje dany projekt, np. startup. Przedsięwzięcie jest finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez Internautów zainteresowanych danym przedsięwzięciem. Zbiórka opiera się na jednej podstawowej zasadzie: aby przedsiębiorca otrzymał pieniądze, musi zgromadzić 100% założonej wcześniej kwoty potrzebnej mu do realizacji projektu. Jeśli uda mu się zgromadzić choćby złotówkę mniej, wówczas cała kwota zostaje zwrócona darczyńcom. W zamian za wzięcie udziału w zbiórce darczyńcy mogą liczyć na korzyści (takie jak na przykład zaproszenie na premierę książki, firmowe gadżety promocyjne, egzemplarz sponsorowanej gry, zniżkę na zakupy lub udział w zyskach), w zależności od wielkości kwoty, którą wpłacili. Crowdfunding, o czym warto wiedzieć, ma jeszcze jedną sporą zaletę. Oferuje bowiem szansę na otrzymanie natychmiastowego feedbacku oraz weryfikację, czy pomysł na startup jest trafiony i cieszy się popularnością. Co więcej, dzięki crowdfundingowi przedsiębiorca ma możliwość zyskania grupy klientów-darczyńców, którzy w przyszłości mogą być ambasadorami marki.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Komentarze czytelników
  1. 21 grudnia 2014 o 00:32
    MMarta

    Witam, czy taka sama jest sytuacja (prawo do obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne) w przypadku przyznania zasiłku opiekuńczego (opieka nad dzieckiem podczas pobytu w szpitalu)?

  2. 12 lutego 2015 o 20:19
    ifirma.pl

    W przypadku zasiłku opiekuńczego za ten okres pomniejszamy składki społeczne jak w przypadku zasiłku chorobowego, oczywiście zasiłek musi być wcześniej przyznany przez ZUS.

  3. 17 grudnia 2015 o 17:51
    Madziaaa

    Witam. Czy zus informuje o przyznanym zasiłku ? Jaki jest to termin odwizyty u lekarza orzecznika ?

  4. 8 stycznia 2016 o 10:32
    ifirma.pl

    Osoba prowadząca działalność gospodarczą po złożeniu do ZUS oryginału
    zwolnienia lekarskiego i wypełnionego formularza Z-3B oczekuje na
    przyznanie zasiłku przez ZUS.

    ZUS nie informuje o przyznaniu zasiłku chorobowego tylko przelewa
    naliczony zasiłek na konto podane w Z-3B. Ale gdy z jakiejś przyczyny
    nie może wypłacić zasiłku, to wtedy przesyła decyzję odmowną.

    Natomiast jeżeli chodzi o drugie pytanie to ZUS wzywa na badanie
    lekarskie do lekarza orzecznika w sytuacji, kiedy:

    osoba ubezpieczona wystąpiła z wnioskiem o przyznanie świadczenia, do
    którego prawo uzależnione jest m.in. od stwierdzenia niezdolności do
    pracy albo w sytuacji kiedy chce skontrolować prawidłowość orzekania
    o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby oraz wystawiania
    zaświadczeń lekarskich.

Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Może te tematy też Cię zaciekawią

Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie
Napisz do nas lub zadzwoń +48 735 209 003