Korzystasz ze zwolnienia od podatku VAT? Sprawdź, jak możesz uzyskać ulgę na zakup kasy fiskalnej.
Kiedy obowiązek zakupu kasy fiskalnej staje się faktem przedsiębiorca musi ponieść określone nakłady finansowe na ten cel. W dzisiejszej publikacji odpowiemy na pytanie, w jaki sposób uzyskać ulgę na kasę fiskalną online w przypadku nievatowca.
Zakup kasy fiskalnej jest dodatkowym obciążeniem finansowym dla przedsiębiorcy. Ustawodawca w celu złagodzenia skutków wprowadził możliwość odliczenia ulgi na zakup kasy fiskalnej. Wynosi ona 90% ceny zakupu netto, nie więcej jednak niż 700 zł. Jeszcze do 30 kwietnia 2019 roku każdy przedsiębiorca mógł skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej. Obecnie z takiego odliczenia może skorzystać tylko określona grupa firm przy spełnieniu warunków określonych w przepisach.
Obowiązek posiadania kasy fiskalnej nie jest uzależniony od tego, czy przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT, czy też zwolnionym. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku jeżeli przepisy na to pozwalają można odliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej. Proces ubiegania się o zwrot ulgi należy rozpocząć od zapoznania się z przepisami w ustawie o podatku VAT i z objaśnieniami Ministra Finansów z 11.07.2019 r. Wynika to z faktu, że obecnie nie każdy przedsiębiorca może otrzymać taki zwrot.
O zwrot ulgi na zakup kasy online mogą się ubiegać przedsiębiorcy, u których:
Zgodnie z ustawą o podatku VAT zwrot ulgi na zakup kasy online przez podatnika zwolnionego z podatku VAT będzie przebiegał w następujący sposób:
Na podstawie prawidłowo złożonego wniosku przedsiębiorca otrzyma ulgę na kasę fiskalną online na wskazany rachunek bankowy.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Zrób to za darmo z programem IFIRMA!